Młodego człowieka zaczynają zaskakiwać jego nowe umiejętności. Jest zdezorientowany tym co się z nim dzieje, tym bardziej, że spotyka to tylko jego. Tylko on jeden spośród ludzi, którzy go otaczają ma tę niezwykłą umiejętność zauważania rzeczy, które nawet nie zaprzątają wyobraźni innych… Na początku pewnie odrzuca to, stara się zepchnąć na dalszy plan, poczekać aż to zwyczajnie minie.

Na początku pewnie odrzuca to, stara się zepchnąć na dalszy plan, poczekać aż to zwyczajnie minie. Tymczasem umiejętności te zamiast zanikać, przybierają na sile, to one zaczynają mieć coraz większy wpływ na jego życie, postępowanie, kontakty z ludźmi. Raptem zna przeszłość i wcześniejsze postępowanie osób, które napotyka na swojej życiowej drodze, ale także ma świadomość tego co ich czeka w bliższej lub dalszej przyszłości. Siłą rzeczy taka wiedza musi wpływać na jego kontakty z nimi na jego odczucia. Nikt przecież nigdy do końca nie ujawnia swojego życia, tajemnic, wcześniejszych czynów, przeważnie tych złych. Każdy z nas ma coś co chce zachować tylko dla siebie, coś osobistego, nutę niedomówienia…Osoba mająca dar jasnowidzenia siłą rzeczy jest ekranem dla cierpienia innych, cierpienia które w mniejszym lub większym stopniu spotyka każdego z nas. Ale z czasem na pewno taki dar przyrasta do niego jak „druga skóra”, której w żaden sposób nie da się pozbyć. Staje się integralną jego częścią. Zaczyna myśleć nad tym, dlaczego to akurat on a nie ktoś inny jest obdarzony tymi umiejętnościami. Może na początku traktuje to jako rzecz, która ma mu ułatwić życie, pomóc w tym aby było łatwiejsze. Wykorzystuje swój talent w zwykłych codziennych sprawach. Z czasem pewnie jednak zaczyna „dorastać’’ do największego daru jaki otrzymał. Zaczyna analizować i zastanawiać się nad tym co ma z nim zrobić dalej i ponownie siebie pyta dlaczego tak duża wiedza spoczywa na jego barkach. Teraz jednak odpowiedź jest inna niż wcześniej. Dostrzega, że ta umiejętność jest po coś, jest jakiś wyraźny cel, do którego będzie zmierzał…

Trzeba mieć bardzo mocny kręgosłup moralny, aby udźwignąć tęImage odpowiedzialność, która jest już w pełni odkryta przed jasnowidzem. Każdego dnia zadaje sobie pytanie co może a czego nie może powiedzieć. Zastanawia się jak daleko może ingerować w życie innych, bo przecież każdy ma swój określony pogląd na życie. Jedni chcą przyjąć los jaki został im dany, inni nie chcą go w ogóle znać, a jeszcze inni za wszelką cenę chcą uniknąć przeznaczenia jakie na nich czeka. Zdaje się, że to jest właśnie najtrudniejsze, to znaczy decydować o tym czy i jeśli tak to w jaki sposób można zmienić przeznaczenie danych osób…Jak daleko jest granica ingerencji w życie drugiej osoby. Tymczasem na takie pytanie odpowiedzi może udzielić tylko jedna osoba- osoba obdarzona tym darem. To ona biorąc pod uwagę zestaw wszystkich informacji podejmuje ostateczną decyzję i w pewnym stopni u bierze za nią odpowiedzialność.

Analizując życie jasnowidzów, przynajmniej tych, którzy postanowili się ujawnić ze swoim talentem, stwierdzić można, że zaczynają tytaniczną pracę na rzecz pomagania innych ludziom. Czasami jest to odnajdywanie zaginionych osób, czasami dzięki ich wizjom udaje się ustalić czas, miejsce oraz okoliczności przestępstw. Najbardziej jednoznaczna wydaję się umiejętność widzenia chorób u innych osób. Widząc schorzenia innych jasnowidz pomaga zwrócić na nie uwagę osobie, która bardzo często nawet tego nie podejrzewała pochłonięta codziennymi obowiązkami. Umożliwia to wykrycie danej choroby na dostatecznie wczesnym etapie, wtedy gdy jeszcze leczenie jest bardzo skuteczne.

Jak więc może wyglądać odpowiedź na pytanie zawarte w tytule? Nie jest to rzecz jednoznaczna, każdy sam musi sobie zadać to pytanie a potem na nie odpowiedzieć szukając kolejnych „za” i „przeciw”. Jedną z konkluzji może być stwierdzenie, że to ogromny dar, który nie musi się przerodzić w tytułową klątwę, ale odpowiednio zaakceptowany i wykorzystany może przynieść ogromny bagaż dobra i szczęścia dla innych ludzi, a przecież to właśnie jest głównym celem wszystkich naszych talentów…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *